úterý 8. listopadu 2022

Holubník 1. prezentace 16.11.

PRAKTICKÉ 
Sraz 8,30h všichni k přípravě ateliéru (promítání, hlediště, občerstvení, pití)
Přineste každý něco k jídlu (co se dá pojídat v přestávkách a zasytí. Já db např. vezmu chlebíčky)
Pojedeme bez polední pauzy.
Všichni sledují všechny projekty až do konce.
V případě nemoci proběhne prezentace dotyčného online (bude-li zdravotně schopen).
Externí hosté tentokrát napoprvé nebudou. Můžete si ale klidně pozvat spolužáky z jiných ateliérů.
Předpokládaný konec kolem 15h.

PRŮBĚH
Prezentuje se po blocích dle umístění:
1. park
2. nábřeží
3. vnitroblok
4. náměstí
5. voda
Pořadí v rámci vaší skupiny si prosím předem domluvte.
Každý student během 5 minut představí v prezentaci svůj návrh, v jaké je nyní fázi. Následuje zpětná vazba od spolužáků (viz dále) a zpětná vazba d+m a diskuse. Celkem 15 minut/holubník.

JAK PREZENTOVAT
Přidělený čas je 5 minut, ne víc. Vyzkoušejte si nanečisto, jak se do toho vejdete. (je to krátká doba, takže je třeba říkat podstatné věci!)
Prezentace v pdf uložte do úterý 15.11. půlnoci ZDE NA DISK odkud budete promítat. Soubor pojmenovat např. 1.park-Natálie nebo 4.náměstí-Zuzka atd.
Užitečné je mít ke každému slidu poznámky na lístku či v mobilu.
Neříkejte, co vidíme na slidu, ale čeho si tam máme všimnout a o co tam jde.
Obrázky a texty na slidu je třeba udělat velké tak, aby byly čitelné i ze zadní řady diváků.
Geniální instrukce k studentské prezentaci od Adama Gebriana ZDE.

OBSAH PREZENTACE
1. úvodní slide: obraz domu, krycí název vašeho holubníku, umístění, jméno autora. 

2. situace a kontext: urbanistická situace vašeho místa a okolí - podklady ZDE. Včetně polohy vašeho holubníku. Fotomontáž uličních front (viz úkol 20.10.)

















3. vývojové skicy: jak se návrh zatím vyvíjel, klidně i slepé uličky atd (překreslete např. fixou tak, aby byly čitelné) Kresba nemusí být dokonalá. Někdy je důležitá atmosféra:
















4. schéma: princip = o co (mi) jde? Skicou/komiksem vysvětlený princip vašeho návrhu, jeho fungování, designu, atmosféry, tématu. Obrázku by měl rozumět i laik.  Zde inspirace:














5. aktuální verze návrhu - dokumentace: půdorys, řez, 2 zásadní pohledy - v měřítku 1:100. Bez kót, ale včetně okolí: vody, dna, stromů, člověka či blízkého domu. Grafika: černá fixa, stěny není nutné šrafovat.

6. otazníky: jakýmkoliv způsobem srozumitelně znázorněte, s čím teď bojujete, s čím si nevíte rady či nejste jistí. Ukažte, co vám třeba nefunguje, nebo co se vám zatím nelíbí. Budeme společně hledat odpovědi, cesty.

7. pracovní model: kontext 30x30m v měřítku 1:100 (viz úkol z 3.11.) doplněný modelem vašeho aktuálního návrhu. Materiál volitelný: co nejlépe vystihne návrh. Detailnost modelu: nyní nám jde o formu stavby a jak působí ve svém prostředí. Interiér netřeba. K modelu bude přilepená lidská postavička v měřítku.

8. další: kamkoliv můžete zařadit další slide s podklady, které považujete za důležité (reference, inspirace, další verze návrhu atd).

JAK DÁT ZPĚTNOU VAZBU
Zpětnou vazbu dávají každému ti spolužáci, kteří mají stejné umístění (voda, vnitroblok atd). Tito přátelé se na to musí trochu připravit! Nastudovat si ten projekt. Vypíchnout, co je oslovilo, co pozorují jako problematické a jak se to dá řešit. Ideální je dát dobrou radu, povzbuzení, popíchnutí. Fráze "mě se to líbí" - jsou pro autora k ničemu...:-)

Žádné komentáře :

Okomentovat